اعمال 30% تخفیف بمناسبت یازدهمین سال تاسیس مرکز تبلیغات تهران برای کلیه خدمات و محصولات این مرکز در نظر گرفته شده است
2893 امتیاز
5/5

دیجیتال مارکتینگ برای مبتدی ها – بسته بندی برای کالاها

امروز مورخ: ۲۹۱۲۱۴۰۱

دیجیتال مارکتینگ برای مبتدی ها – بسته بندی برای کالاها

در مقالات قبلی به نکاتی در باره تحلیل کسب و کار از طریق داده های شبکه اجتماعی پرداختیم و اکنون به سراغ بسته بندی میرویم برای کسب و کارهایی که فروش کالا دارند. در دیجیتال مارکتینگ، بسته بندی و در کل تمام جلوه های بصری کار اهمیت ویژه ای دارند. چون همین ظاهر میتواند علاوه بر جذب مخاطب، باعث جلب اعتماد هم بشود.برای مثال اگر از یک فروشگاه، یک جعبه کبریت بخرید و آن را در یک کیسه نایلون به شما بدهند تاثیر منفی بر نظر شما نسبت به آن فروشگاه دارد اما اگر همان جعبه کبریت را در یک پلاستیک دسته دار با طرح هرچند تبلیغاتی دریافت کنید، نظر شما را نسبت به آن فروشگاه مثبت خواهد کرد. افزایش اهمیت این مسئله در دیجیتال مارکتینگ به علت این است که شما با مشتری رو در رو و حضوری معامله نمیکنید پس باید در خریدهایی که از شما میشود، بتوانید نظر مثبت مشتریان را جلب کنید.

اهمیت بسته بندی:

بسته بندی علاوه بر ظاهر جذاب، زیبا و گاها منحصربفرد باید بتواند از کالا محافظت کند و البته هزینه آن آنقدر زیاد نباشد که به چشم بیاید.

محافظت از کالا:

بعضی کالاها به دما حساس هستند و حین ارسال در فصول مختلف با پدهای گرمکن یا خنک کننده و یا محفظه فلاسک(محفظه هایی با دمای ثابت) باید جابجا شوند. همچنین کالاهایی هستند که به ضربه یا تکانهای شدید حساس هستند. تمام این موارد باید با قیمت معقولی در نوع بسته بندی لحاظ شود که علاوه بر اینها زیبایی ظاهری بسته بندی هم اهمیت دارد.

اندازه بسته:

اندازه بسته نباید خیلی بزرگتر از اندازه کالا باشد. سعی کنید از بسته بندیهایی با سایز نزدیک به سایز کالا استفاده کنید چون تجربه نشان داده است عدم همخوانی اندازه بسته با کالای درون آن، از نظر مشتریان امتیاز منفی دارد.

آخرین مطالب:

عنوان مقاله/خبر: دیجیتال مارکتینگ برای مبتدی ها - بسته بندی برای کالاها
این گزارش تحت شماره سریال انحصاری در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی تیم خبرگزاری تهران ادز ثبت شد.

فهرست مطالب

فهرست مطالب